Gümüş Fiyatındaki Dalgalanmalar Para Kazandırır mı?

Gümüş Fiyatındaki Dalgalanmalar Para Kazandırır mı?Altının en yakın alternatifi olan gümüş, düşük fiyatları ile birbirinden farklı gelir gruplarına hitap etmektedir. Hem düşük fiyatlı olması hem de altına benzer şekilde olması ise geniş bir yatırımcı grubunun ilgisini çekmesinin en belirgin nedenidir. Öyle ki altın ons fiyatı 1325 dolar gibi seviyelerde gezerken, gümüş ons fiyatı 16 dolar civarındadır.

Gümüşün kimyasal özellikleri nedeniyle uzun süreli muhafaza etmeye müsait olmadığını biliyoruz. Aynı zamanda çarpma gibi durumlarda ezilebilir ve bu durum değer kaybetmesine neden olur. Uzun süre oksijenle teması nedeniyle de kararır. Tüm bu nedenler gümüşün fiziki yatırımlar için uygun olmadığını göstermektedir. Günümüzde fiziki yatırım yerini fiziki olmayan işlemlere bırakmıştır. Bu sayede de gümüş, kazançlı bir yatırım aracına dönüşmüştür.

Peki, gümüş fiyatları nasıl hareket eder ve bu dalgalanmalardan para kazanılır mı?

Sonuçta fiziki olmayan işlemlerde fiyatlarda görülen dalgalanmalar sayesinde para kazanılmaktadır. Yani gümüş fiyatlarındaki dalgalanmalardan para kazanabilirsiniz. Ama bunun için fiyatların nasıl hareket ettiğini bilmeniz gerekmektedir.

Gümüş fiyatları altına benzer şekilde hareket etmektedir ve dolar ile ters orantılı bir ilişkiye sahiptir. Bu nedenle gümüş, altın fiyatlarının etkilendiği faktörlere bağlı olarak hareket etmektedir. Elbette buna ek olarak kendi arz ve talebi de fiyatlarındaki seyri değiştirmektedir. Yatırımcıların ise gümüş fiyatlarını takip edip, yorumlaması sayesinde meydana gelen dalgalanmalardan para kazanılabilmektedir.

Gümüş Fiyatlarını Canlı Olarak Takip Edebileceğiniz Siteler:

Gümüş fiyatlarını takip edebileceğiniz sitelerin bazıları yukarıdaki gibidir. Bunlardan canlı olarak fiyatlardaki dalgalanmaları izleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı yorumlarına göz atarak gelecek için tahminlerde bulunabilirsiniz. Canlı grafikler sayesinde gümüş fiyatlarındaki değişimleri yorumlayabilir ve gelecekte hangi yönde ilerleyecekleri konusunda fikir edinebilirsiniz.

Eğer birikimlerinizi gümüş yatırımı ile değerlendirmek istiyorsanız öncelikle değerli madeni iyi bir şekilde tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer gümüşün kullanım alanlarından fiyatlarını etkileyen faktörlere kadar her detayını öğrenirseniz fiyatları hakkında doğru tahminler yapabilir ve bu sayede kazançlı işlemler oluşturabilirsiniz.

Fiziki olmayan şekillerde forex piyasasında gümüş alıp satabileceğiniz gibi, yabancı borsalarda gümüş vadeli işlem sözleşmelerine de yatırım yapabilirsiniz. Günümüzde internet sayesinde istediğimiz her yatırım aracına ulaşabiliyor, hakkında bilgiler toplayabiliyor, fiyatlarındaki değişimleri canlı olarak takip edebilirsiniz. Siz de kendinizi iyice geliştirerek bu fırsatlardan yararlanabiliyorsunuz.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir